Manisa Bilim Şenliği Projesi Hakkında

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Öncülüğünde Bilimi ve Teknolojiyi Halkla Buluşturuyoruz!

Bilim ve teknoloji, toplumun gelişimine ve ilerlemesine önemli katkılar sağlayan anahtar unsurlardır. Manisa Bilim Şenliği-2, bilimsel anlayışı geniş toplum kitlelerine yayma ve katılımcılara yaparak yaşayarak öğrenme deneyimi yaşatma hedefiyle gerçekleştirilen bir etkinliktir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öncülüğünde paydaş kurumların iş birliği ile düzenlenen bu özel etkinlik, bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimi etkinlikler yoluyla aktararak bilimin kapılarını herkese açmayı amaçlamaktadır.

Etkinlik Tarihleri ve Katılımcı Sayısı

26-28 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Manisa Bilim Şenliği-2, farklı alanlarda ve yüzden fazla etkinliğe ev sahipliği yaparak her yaş grubundan vatandaşımızın ilgisini çekecek. 2022 yılında ilki düzenlenen şenlik ülkemizin her yerinden 172.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamıştı. Bu sene 2.’si düzenlenecek olan Manisa Bilim Şenliği’nin 160.000 katılımcıyı ağırlaması hedefleniyor.

Deneyimli ve Başarılı Geçmiş

Proje yürütücümüz, geçmişte gerçekleştirdiği TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği ile büyük başarı elde etmiştir. 200.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik, geniş kitlelere bilimi ulaştırma konusundaki yeteneğimizi göstermiştir. Daha sonraki yıllarda da büyük talep üzerine düzenlenen etkinlik, 330.000 kişinin katılımıyla tekrar gerçekleştirilmiştir. Daha sonra Manisa Bilim Şenliği-1 ile 180.000 kişilik katılım başarısına ulaşmıştır. Son olarak Bilimle Güçlenen Şanlıurfa: Depreme Dayanıklı Gelecek projesini gerçekleştirerek 30.000 kişinin katılımıyla doğal afet farkındalığı oluşturmak adına büyük bir başarı elde etmiştir. TÜBİTAK tarafından desteklenen ve büyük beğeni toplayan bu etkinliklerin ardından, şimdi Manisa Bilim Şenliği-2 ile heyecan verici bir bilim yolculuğuna çıkıyoruz.

Sizleri de Bekliyoruz!

Manisa Bilim Şenliği-2, bilimin ve teknolojinin büyülü dünyasını keşfetmek isteyen herkesi bekliyor! 26-28 Ekim 2023 tarihleri arasında Atatürk Kent Parkında gerçekleşecek olan bu eşsiz etkinlik, katılımcılarımıza unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Siz de ailenizle, arkadaşlarınızla veya sınıfınızla birlikte gelerek bu heyecan verici etkinliğe katılın ve bilimle dolu dolu bir hafta sonu geçirin.

Etkinlikle ilgili güncel duyurular ve haberler için bizi takip etmeyi unutmayın.